Nowości w Allplan 2018

Nowości w Allplan 2018

 

W programach Allplan 2018,  wychodząc na przeciw potrzebom współczesnych konstruktorów oraz architektów, wprowadzono wiele innowacyjnych funkcji i narzędzi. Dzięki nim procesy zarówno  tworzenia, jak i zarządzania obiektami budowlanymi będą przebiegać zdecydowanie szybciej i sprawniej.

Kolejną nowością jest podział programu Allplan Engineering na 2 wersje. Allplan Engineering Building służy do projektowania konstrukcji kubaturowych, natomiast Allplan Engineering Civil został opracowany z myślą o projektowaniu mostów i dróg.

 

 

Najważniejsze nowości i zmiany w Allplan 2018

 

Nowy pasek zadań

 

Dzięki  paskowi zadań w formie wstążki użytkownicy programów Allplan błyskawicznie odnajdą narzędzia potrzebne do wykonania bieżącego zadania. Nowy pasek jest podzielony tematycznie (architektura, inżynieria, środowisko, szkic) oraz zadania. Pozwala to na wygodny dostęp do takich grup poleceń, jak: modelowanie, zbrojenie czy opracowanie dokumentacji.

 

 

Wierne odwzorowanie interfejsu na każdym ekranie

 

Bez względu na wielkość używanego ekranu programy Allplan automatycznie dostosowują interfejs użytkownika do rozmiaru i rozdzielczości ekranu. Takie dopasowanie oferuje większą elastyczność przy wyborze urządzenia oraz zapewnia spójną i wygodną obsługę oprogramowania.

 

 

Zaawansowany eksport danych BIM do formatu IFC4

 

Dzięki programom Allplan możliwa jest szybka wymiana informacji o modelu (włączając w to geometrię elementów oraz zbrojenie) między współpracującymi zespołami projektowymi. Korzystanie z formatu IFC4 prowadzi do lepszej kontroli nad projektem i ułatwia proces podejmowania decyzji.

 

 

Szybsza wymiana danych z programem SCIA Engineer

 

W najnowszej wersji Allplan Engneering wymiana danych z oprogramowaniem do analizy konstrukcyjnej SCIA Engineer odbywa się za pomocą jednego kliknięcia. Bezpośrednie połączenie z SCIA Engineer ułatwia powiązanie konstrukcji i jej analizy numerycznej, znacznie usprawniając przy tym współpracę inżynierów.

 

Skuteczne zarządzanie informacjami

 

Współpraca programów Allplan Engineering i Allplan Architecture z platformą Allplan Bimplus umożliwia łatwą wymianę tysięcy informacji o projektach BIM. Rozwiązanie Allplan Bimplus może być wykorzystane do centralnego gromadzenia informacji, a następnie używane w różnych systemach i dyscyplinach przez cały cykl życia obiektu budowlanego.

 

 

 

Intuicyjne modyfikowanie obiektu przy pomocy widoków i przekrojów

 

W programach Allplan widoki i przekroje są skojarzone z modelem 3D, co pozwala na wprowadzanie zmian w projekcie bezpośrednio z pozycji modelu 3D, przekroju lub widoku. Dodatkowo wszystkie powiązane rysunki są automatycznie aktualizowane. Zwiększa to wydajność pracy oraz gwarantuje spójność i poprawność dokumentacji projektowej.

 

Większa swoboda w trakcie modelowania 3D

 

Liczne usprawnienia w zakresie rysowania 2D oraz modelowania 3D pozwalają użytkownikom programów Allplan na szybszą realizację każdej wizji projektowej. Dzięki nowym funkcjom wpływającym na łatwość modyfikacji geometrii obiektów 3D oraz przydatnym narzędziom, takim jak np. powłoki i krzywe „B-spline”, tworzenie nieregularnych kształtów jest prostsze niż kiedykolwiek.

 

 

 

Przestrzenne zbrojenie złożonych konstrukcji żelbetowych

 

W Allplan Engineering 2018 możliwe jest teraz szybkie wygenerowanie modelu zbrojenia 3D konstrukcji o podwójnej krzywiźnie (np. dach paraboliczno-hiperboliczny) wraz z odpowiednimi przekrojami poprzecznymi. Zbrojenie jest definiowane w różnych przekrojach, a rozkład zbrojenia jest określany przez krzywe definiujące.

 

Szybsza realizacja powtarzających się zadań

 

Aplikacja PythonParts pozwala użytkownikom programów Allplan Engineering 2018 i Allplan Architecture 2018 na łatwe tworzenie złożonych obiektów parametrycznych. Poprzez połączenie podstawowych elementów parametrycznych możliwe jest wykonanie zaawansowanych obiektów indywidualnie dostosowanych do potrzeb użytkownika. Wśród podstawowych obiektów PythonParts znajdziemy m.in.: kolumny, dźwigary, belki, fundamenty czy też schody.

 

 

 

Bardziej realistyczne wizualizacje

 

Zaawansowany silnik renderujący „CineRender” firmy MAXON pozwala użytkownikom Allplan Engineering i Architecture 2018 na tworzenie jeszcze bardziej realistycznych wizualizacji. Umożliwia to zwiększenie efektywności w komunikacji z klientami.

 

 

Skuteczniejsza współpraca dzięki Allplan Allshare

 

Dzięki nowej opcji Allplan Share użytkownicy rozwiązań Allplan mogą cieszyć się efektywną współpracą z innymi uczestnikami projektu w chmurze. Allplan Share został opracowany na bazie platformy Allplan Bimplus i oferuje liczne dodatkowe funkcje m.in.: przeglądarkę projektów, tablicę zadań i system kontroli. Korzystając z Allplan Share konstruktorzy i architekci mogą skutecznie ograniczyć czas potrzebny na działania administracyjne oraz zmniejszyć koszta związane z kupnem bądź utrzymaniem serwera.

 

 

 

Promocje

 

 

 

 

Zobacz więcej

 

Pobierz i przetestuj Allplan 2018

Zaznacz wszystko
*Wyrażam zgodę na kontakt telefoniczny przedstawicieli Grupy TM SYS w celu przedstawienia oferty lub marketingu.
*Wyrażam zgodę na kontakt mailowy przedstawicieli Grupy TM SYS w celu przedstawienia oferty lub marketingu.
(opcjonalnie) Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera w celu przekazania informacji dotyczących naszych produktów i usług oraz o nowych wydarzeniach.


Administratorem moich danych jest Grupa TMSYS reprezentowana przez Spółkę TM SYS Sp. z o. o. z siedzibą w Krakowie 31-574, ul. Ciepłownicza 23.
Podanie przeze mnie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Odbiorcami danych są podmioty wchodzące w skład Grupy TM SYS oraz podmioty przetwarzające w imieniu Administratora. Mam prawo do wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą̨ przetwarzane do odwołania mojej zgody, a po takim odwołaniu, przez okres przedawnienia roszczeń przysługujących Administratorowi danych i w stosunku do niego. Mam prawo żądania od Administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawa do przenoszenia danych, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
W przypadku pytań dotyczących przetwarzania danych osobowych mam prawo do kontaktu z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem ul. Ciepłownicza 23, 31-574 Kraków lub email: IODO@tmsys.pl
Więcej informacji mogę znaleźć w Polityce prywatności - TUTAJ.